Stuburo kineziterapija - Vaiko taisyklinga laikysena pratimai vaikams taisyklingai laikysenai - Vaikų laikysenos korekcija - Stuburas ir gydomoji mankšta laikysenai koreguoti - Ydinga laikysena koreguojantys pratimai vaikų laikysenos korekcijai - Ydingos laikysenos vertinimas gydymas mankšta laikysenos koregavimui - Kūno laikysenos sutrikimai - Laikysenos testavimas - Taisyklinga laikysena dirbant kompiuteriu

Taisyklinga laikysena - gydomoji mankšta pratimai vaikams

taisyklinga laikysena šokėjų sportininkų modelių laikysena pasitempęs gražus sveikas aktyvumas amziaus atstatymas baseineTaisyklinga laikysena – tai geras įprotis, kuris sąlygoja puikią žmogaus savijautą. Tačiau blogas įprotis, t.y. ydinga laikysena, yra labai aktuali šių dienų problema. Jei ydinga laikysena būtų tik estetinio pobūdžio, jai būtų skirta kur kas mažiau dėmesio. Deja, ydingos laikysenos sukeltos problemos kur kas rimtesnės.

Nuolat žavimės taisyklinga ir grakščia šokėjų, sportininkų, modelių laikysena. Pasitempęs žmogus visada atrodo gražesnis, sveikesnis, energingesnis, labiau savimi pasitikintis ir patikimesnis. Deja, dažnas iš mūsų išsitiesia tik sulaukęs pastabos.

Kokia Jūsų laikysena, kai skaitote šį tekstą? Ar sėdite tiesiai ir nesikūprinate?

Ydingos laikysenos koregavimas - Pratimai taisyklingai laikysenai

Dėl ydingos laikysenos koregavimo svarbos šiandien jau niekam nekyla abejonių. Pagrindinė sąlyga sėkmingai korekcijailaikysenos sutrikimus sukėlusių priežasčių išaiškinimas ir šalinimas.

kupra nesikūprinti sėdėti tiesiai taisyklinga laikysena ydinga koregavimas priežastys sutrikimai kineziterapeutas pratimaiAr žinote, kad ydinga laikysena gali išprovokuoti arba paskatinti:

 • nugaros ir krūtinės skausmus
 • sąnarių skausmus
 • galvos ir kaklo skausmus
 • kvėpavimo sutrikimus
 • virškinimo sutrikimus
 • širdies kraujagyslių sistemos sutrikimus
 • nuovargį ir silpnumą
 • imuninės sistemos susilpnėjimą
 • nutukimą

Kineziterapeutas yra vienas iš sveikatos specialistų, kuris įvertina ydingą laikyseną ir parenka specialius pratimus. Kineziterapiniai pratimai taisyklingai laikysenai, kurie sustiprina silpnus raumenis ir ištempia sutrumpėjusius raumenis, yra pagrindas norint atstatyti raumenų disbalansą.

Manualinis raumenų testavimas - tiksli laikysenos diagnostika

Diagnozė – ydinga laikysena – labai neinformatyvi ir netiksli. Tam, kad galėtumėme tikslingai parinkti pratimus, turime tiksliai įvertinti raumenų pokyčius t.y. atlikti manualinį raumenų testavimą.

diagnostika manualinis raumenų testavimas laikysenos tipai raumenų disbalansas begiojimas biomechaniką budai darželinukamsManualinį raumenų testavimą sudaro:

 • laikysenos įvertinimas stovint
 • lankstumo ir raumenų ilgio testavimas
 • raumenų jėgos testavimas

Pagrindiniai laikysenos tipai:

 1. Ideali laikysena.
 2. Kifozinė - lordozinė laikysena.
 3. Plokščia nugara.
 4. Apvali nugara.

Laikysenos testavimo metu įvertinama galvos ir kaklo padėtis, viršutinė nugaros dalis, pečiai, dubuo ir apatinė nugaros dalis, klubo ir kelio sąnariai, čiurnos sąnariai ir pėdų padėtis.

Laikysenos testavimas stovint - laikysenos įvertinimas

Vertikali linija

laikysenos koregavimas deformacija eisena ergonomine fizinis gulejimas guma gydyti gymnic iskrypimai istyrimas ivertinimasNorint ištestuoti žmogaus laikyseną, naudojama daug ir įvairių sudėtingų prietaisų, tačiau nuodugniai išanalizuoti laikyseną galima ir labai paprastų priemonių pagalba.

Tokia priemonė yra taip vadinamas vertikalios linijos (plumb line) testas. Paprastas prietaisas leidžia pamatyti gravitacijos jėgos efektą. Pagal žmogaus biomechaniką vertikalios linijos testas atitinka vertikalią plokštumą ir parodo standartą.

Vertikali linija – tai virvė su svareliu (švytuokle), kuris prikabintas, kad virvė būtų statmena. Kadangi stovint fiksuotas taškas yra pėdos, tai čia ir yra atskaitos taškas. Jeigu vertiname laikysenąnugaros pusės, virvė yra tarp pėdų, kurios nutolę nuo linijos vienodu atstumu. Testuojant iš šono - atskaitos taškas išorinė kulkšnis (malleolus lateralis).

Vertikalios linijos testas atliekamas norint nustatyti ar atskaitos taškai atitinka standartinės laikysenos atskaitos taškus. Šių taškų nukrypimai nuo standarto parodo įvairaus pobūdžio ydingą laikyseną (kifozinėlordozinė, plokščia nugara, apvali nugara).

Žmogaus laikysenos įvertinimas

iškrypimų juosmeninės kaina kaklo kamuoliu kede kifozinė kineziterapijos klubo kojoms kompiuterio koreguojanti kreivaiŽmogaus laikysena įvertinama iš nugaros, kairiojo ir dešiniojo šono.

Testuojant iš šono standartinė atskaitos linija (vertikali linija) atitinka gravitacijos liniją frontalioje plokštumoje. Ši plokštuma dalina kūną į priekinę ir užpakalinę dalį. Šios dalys nėra simetriškos. Testuojant įvertinama galvos padėtis, kaklinė stuburo dalis, menčių padėtis, krūtininė ir juosmeninė dalys, dubens padėtis, klubo sąnariai, kelio bei čiurnos sąnariai.

Testuojant iš nugaros, standartinė atskaitos linija atitinka gravitacijos liniją sagitalioje plokštumoje. Linija prasideda tarp kulnų ir kyla aukštyn tarp kojų, per dubens centrą, stuburą, krūtinkaulį ir kaukolę. Kairė ir dešinė pusės yra simetriškos ir pusiausvyroje. Testuojant įvertinama galvos padėtis, kaklinė stuburo dalis, pečiai, mentės, krūtininė ir juosmeninė stuburo dalys, dubuo, klubo sąnariai, kojos bei pėdos.

Visi testavimo rezultatai fiksuojami specialioje laikysenos vertinimo lentelėje, atsižvelgiant į gautus rezultatus paskiriami specialūs koreguojantys pratimai.Parengta pagal F.P.Kendall knygą: Muscles testing and function with posture and pain.

Nuodugnus laikysenos įvertinimas, vertikalios linijos testas ir manualinis raumenų testavimas parodo, kurie raumenys yra įsitempę (sutrumpėję), o kurie raumenys yra pertempti. Pagal gautus rezultatus galima tikslingai parinkti pratimus bei masažo būdus, kad atstatyti raumenų disbalansą ir palengvinti su tuo susijusias problemas (skoliozė, ydinga laikysena, nugaros skausmai).

Vaiko laikyseną įtakojantys faktoriai

Vaiko mityba

Taisyklingos laikysenos formavimas priklauso nuo gero struktūrinio ir funkcinio organizmo vystymosi, o pastarajam labai svarbu pilnavertė mityba. Kai augimas baigiasi, nepilnavertė mityba mažiau įtakoja struktūrinius kūno pokyčius, kurie veikia laikyseną.

Fiziniai defektai, ligos, neįgalumas

Čia galima išskirti 3 susirgimų grupes, į kurias reikia atkreipti dėmesį kalbant apie laikyseną:

 1. Fiziniai defektai. Tai gali būti regėjimo, klausos, skeleto (šleivapėdystė ar klubo sąnario išnirimas), neuroraumeniniai (peties rezginio pažeidimas), ar raumeniniai (kreivakaklystė).
 2. Susirgimai, kurie patys padaro žmogų laikinai neįgalų, bet jeigu skirsime daug dėmesio laikysenai nuo pirmos stadijos, tai ligos efektas gali būti minimalus.
 3. Pastovus neįgalumas dėl sužeidimo ar ligos (pvz. galūnės amputavimas), jei nekreipsime dėmesio į laikyseną, tai padėtis gali dar labiau pablogėti.

Ergonomika ir aplinkos poveikis

Tai kėdės, stalai, lovos. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į pirmokų darbo vietą, nes jie praleidžia daugiau laiko sėdėdami, reikia parinkti kėdę ir stalą pagal vaiko ūgį.

Vaiko augimo faktorius

vaiko laikysena mityba ligos baldai stalas kėdė pirmokas sutrikimas gydymas kreivos kudikio kuprine kursai lordozinė mankstaYra labai svarbu pastebėti laikysenos sutrikimus, kai vaikas auga, bet ne ką mažiau svarbu suprasti, kad augančio vaiko laikysenos sutrikimai negali būti prilyginami suaugusio žmogaus laikysenos standartams. Taip yra todėl, kad augantis vaikas yra žymiai judresnis ir lankstesnis nei suaugęs žmogus.

Daugelis laikysenos sutrikimų vaikui augant yra tiesiog būdingi tam tikram amžiaus tarpsniui ir jie išnyksta be jokio gydymo, bet jei šie sutrikimai tampa įpročiu, tai gali sąlygoti ydingą laikyseną. Ar tai yra tik laikinas sutrikimas, ar tai jau tapo ydinga laikysena negali būti nustatoma vienkartine apžiūra, turi būti pakartotini tyrimai ir vaiko stebėjimas. Jei matoma, kad sutrikimas nesikeičia arba tik blogėja, paskiriamas gydymas.

Taisyklinga laikysena nuo kūdikystės - patarimai

kūdikis taisyklinga laikysena patarimai vystymasis vaikštynės kėdės šokliukai nešioklė stalo aukštis svoris kuprinė mokinio

 1. Leiskite kūdikiui vystytis palaipsniui (kelia galvą, vartosi, šliaužia, sėdi, ropoja, atsistoja ir vaikšto). Kiekvienas etapas yra pasiruošimas sekančiam, ir jeigu skubėsim, kai kurios raumenų grupės gali būti tam nepasiruošusios. Pvz. leiskime pakankamai laiko gulėti ant pilvuko ir nugaros. Galvos kėlimas yra atsakas į smalsumą. Jei laikysite kūdikį pusiau sėdintį, jo smalsumas bus patenkintas, bet to kaina - silpni raumenys.
 2. Neskubėkite naudoti šokliukų ir vaikštynių, geriau jų iš viso atsisakyti.
 3. Naudokite kūdikių nešiokles, kurios užtikrina natūralią kūdikio kojų poziciją sveikam klubo sąnario vystymuisi.
 4. Naudokite kėdes (maitinimo kėdė, automobilio kėdutė), kur reguliuojamas kampas tarp nugaros atramos ir sėdimos dalies.
 5. Vaikui sėdint, jo kojos į žemę ar atramą turi remtis stačiu kampu.
 6. Tinkamas stalo aukštis. Vaikui tiesiai atsisėdus, stalo kraštas turi būti tokiame aukštyje, kad vaikas, atsirėmęs alkūnėmis į stalo paviršių, rodomuoju pirštu pasiektų išorinį akies kraštą, o jo pečiai nepakiltų.
 7. Tinkamai subalansuota mityba.
 8. Neleiskite nešti svorio ant vieno peties. Kuprinės svoris taip pat svarbus. Tuščia pradinuko kuprinė turi sverti ne daugiau kaip 700g. Mokyklinės kuprinės svoris su knygomis ir kitomis mokyklinėmis priemonėmis, turi sudaryti ne daugiau kaip 10% vaiko svorio. Kasdieninis sunkesnės kaip 15% savo svorio kuprinės nešiojimas gali lemti mokinio nugaros skausmus ar kitus stuburo pakenkimus.
 9. Tinkamai parinktas čiužinys ir pagalvė. Kūdikiams rekomenduojame parinkti čiužinius minkštu, elastingu paviršiumi, kad nespaustų odelės. Taip pat čiužinys turi gerai praleisti orą. Vaikams ir paaugliams paprastai renkami čiužiniai be spyruoklių. Čiužiniai vaikams turi būti pakankamai stiprūs, kad atlaikytų šokinėjimą.
 10. Stenkitės, kad vaiko laisvalaikis būtų aktyvus.
 11. Judėjimo aktyvumo ir jo įtakos fizinei būklei masiniai tyrimai rodo, kad ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų optimali judėjimo norma kasdien yra 3-4 valandos. Šios normos laikosi tik 9-16% vaikų.

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

problema prevencija nugarai mankstos apatiniams taisyklingi mergaiciu iskrypimu pilvo laikysenos frontalios rytine kaklui tinkama ideali nesikuprinimui formavimas laikysena apvali atsisedus masazas ju kokie krutines priemones kreiva tiesiai kuno plokscia gerinant kamuoliais 700g fiziologine sukimui gerinti kojoms fiziologija biomechanika kedes sonkauliu pirmoku koreguojancios raumenis kur vystymasis kamuoli pradinukams gydyti guma kvepavimas kokia pratimai kompiuteriu gera nepilnaverte sagitalioje pirmokui sedi atrama plokstumoje zmogui sportas sono kad ivertinimas geriau aukstyje darbo centras zmonems fizinis stiprinimo profilaktines klubu fiziniai terapija stiprinti sedintis vaikams kreivakaklyste kreivai frontalioje tiesi kamuoliu traumu graziai gydomoji itaisai gerai lordoze juosmenines pazeidimai tempimas mokinys ar tarpsniuose istestuoti peciai suaugusiems stuburo koregavimui sutrikimo laikysena? parinkti grupe nuo vertinimas stuburui koreguoti prevencijoje kudikiu taisyklingo kineziterapiju kvepavimo kas galvyte miegas klubams ploksciapedystes petys sedint paaugliu kede klubo pdf koreguojanti kompiuterini grazios gimnastika kupra moters sedejimo itaisas jusu pirmokams butu raumenys kamuoliai kifozine stalai ugi korekcija lordozine pagal esant suaugusiam kokiame veiksmingumas stadijos testavimas sveiko is straipsniai taisyklingai pasitempes etapai auga ydinga pedos kudikiui kursai kineziterapine istyrimas eisenos sedeti stalas kuprines konsultacija korekcijai simptomai kojos bloga poliklinika koreguojantys teipavimas pataisyti darbas liemenes namuose pusiausvyros begimas peciu kamuolio metodikos krutine pagrindines budai klubus pagalves koreguojama nugaros netaisyklingai lastos pavirsiu raumenu manualinis manksta isvarzai grazia vandenyje tai stala koju vaiku gymnic atstatymo deformacija jegos programa lanku atstatyti baseine testas kineziologinis ivertinimo naudojant raumens pirmoko kifozinei poilsis laikysenai aspektai modeliai i raumenynas kamuoliukais video pilvui sutrikimai kreivi skausmai zmogaus taikymas derotacija kineziterapija disbalansas vaikui kelio knygos vertikali skausmui liemene tipai sutrikimu kuprine nugara virve koreguojanciu kasdienineje plokstumos kaklo knyga sedesena pagalve stalo guli treniravimas teisingai sanariai metodai displazija svarba parinkimas sporte padetis formavimo kunas svareliais programos stuburas sonams zmoniu sutrikimus netaisyklingas kreivas mergaitems turi manualine pakumpusi teisinga koreguojant mityba kineziterapeutas lordozes prevencines sonkauliai netaisyklingos ikimokyklinio sedejimas sedintiems aktyvumas begiojimas atsispaudimai specialistai ciuzinys ant ilgas taisyklinga mokyklines kudikio netaisyklinga skeleto pavirsiaus grupes su kreivos pvz jos reguliuoti skeletas gumomis vertinimo masazo problemos nauda kinezioteipavima alkunemis stebejimas svorio ydingos mankstai kudikiams kompiuterio ergonomine efektyvumas dirbantiems itakoja dalies judesio pozymiai kaip darzelinukams augimas kelimo svarmenimis lordozinei isanalizuokite pavyzdziai ir gravitacijos stiprinimas koregavimo mokiniu kinezio organai lankas mokyklinio sanario laikysenu korekcijos taisyklingas yra itakojantys slanksteliai buti iskrypes sedima porose brendimas kineziterapiniai grazi kudikis del forma funkciniai normos iskrypimais pritaikyti ydingai grazus prie vieta mokykline geras zmogus lankstumo taisyklingos vaikas protezu ergonomika kineziterapinis svytuokles etest patarimai prietaisai apie distonijai po gulejimas testai vaiko begioti prietaisas amziaus tiesus scoliotine koregavimas juosmeniui sergant gydymas masazai darba aktyvus pratimu gydytojas priekio virsutine begti sokiu raumenims testavimo atsiremes linija veikloje dalis tiesios kineziterapijos paaugliams pirmokas treniruotes apziura pusiausvyrai krastas dirbant kaina kinesioteipu ciuziniai nesiojant