Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

postizometrine antkauliu namu menisku patempti sausgyslei sportines gydymo sukretimas tinklinio sportininkai sedmenu kompresas apibrezimas indikacijos planas treniravimui manzete vidines ritulio sudaro soninis kompresai puse mankstintis virsutines uzpakalinio plysusios desineje ledo pykinimas pradzia vidinis reikia lankas treniruoklyje matrasas kirksnio treniravimas veikloje naturaliai klasikinis foto trapecija kairi futbolininkams kineziterapeutas limfos kulna daliai stuburui didinimas pagal taisyklingas slidinejant aerobika girneles kineziterapiniai begikams budingi ciurnos knygos tinklinyje kakle siauliai stabilizuojantys atpalaiduojantis sportininku kaulai teipas sausgysliu kuno pasekmes isiseneje skliautas skliautai kinematine atskirti skausmo galima aukstyn begiku ritulys mergaitems gydant ciurnu itrukima sutrumpejes testavimai koki istyrimas kulturistams supraspinatus blauzdikauli patologijos juosmens masaza pratimu sudeginimas kinezioteipavimo dirba rieso grandine apatiniu teipuoti nori vaiko skaidulu komentarai korekcija sedejimo antkaulio ka lupos traumuoti epikondilitas boksas ant stabilizuoja kaklo plysima patempimu itvara mazojo pazeidimu yra operaciju spranda mankstai sanariniu tempimas pratimas patemptus patempimas patemtai raumuo sportiniai sportavimas sportineje ranka sportuoti platusis atlieka pertemti trukis gydimas gydoma vaistai ligomis moterims sugristi kairiojo masazavimas sumusta blauzdai audiniai lyno uzpakalines gijimas iplysimo ledu segmentavimas blauzdu pasikartoja link ju teisingas sonu pakinklius nuplises pleistrai dviratininko smugio funkcijos kruties efektyvus epikondilito gydomosios kirksni sveika procesai apie kirksnies suzalojimas kulturizmo holistika reikalinga procesas dalis slidineti jos pratinai truksta blauzdoms achilas mankstos gristi nugarai plysusi plisimo ritulyje sonkauliu tendinoze silpniems persitreniravimas petinio vaikams stuburo sumusima osteoporozes atstatymui juosmeniniams galina zmoniu krutinei po plysimu koja virsutine ilgai masazistes sedmeninio meniskas sokejoms ilgio galvos patiria kurie kirksnis kinezioteipavimas jegai sausgysles nugara apsilimo rankos prevencijai reabilitacijos mentis slaunis raumenio laikas raumeni greitas sokejams sedmeninis nauda sumazinti apkraunamas antkaulis patirtos slidinejimui atsistatymui mentes sedmens apatinio daznai krutine plysusio sokejos mentimi isvarzu alkunem pomentinio svori kulnas isnirimo kojos trukimo klubo slanksteliai terapinis stiprus slankstelis vidine stabilizavimui patemptos kaulas isvarzos mazasis suzalojimu traumai slanksteliams dazniausiai zmogaus jega suspaudimas koreguojantys masazuoti sportiniu stabilizavimo batu proceduros palempimas skausmas knyga slaunies krepsinyje kaip krepsininkams traumu patempus band kada sunkaus trauma tinklinis priekineje lazdomis receptoriai saku pazeidimai dviratininku kelimui dilbio sportine operacija padeties terapiniai dilbis kinesiotaping kupra simptomai begimas sedmenyse lyg pasitempus geri skiriama krepsininkai pazeidimo menciu begimo kirksniu tiesiamuju juosta didysis raktikauliui vandens sportas kokios saaugom trapecijai rezekcija kirksnys metodikas treniruociu grizti sportuot galuniu kiti atsistatymas judesiai reabilitacines rachito tonusa isisenejes peties atsistatymo rombinis uzimas skausmai potraumine zaidejo jeigu itrukimas suplokstejimas skliauta dazniausios pazeidus traumatizmas kudikiui raumenis sanariu turint paralyzius pozymiai liemenes krutinkaulio skausmu antkauliai virs sportinio kai sumusimas kulturistas pecio sanarys pasportavus nervo kulksnis mentems reabilitacinis alkuneje geriausiai trapecinis atstatimui relaksacija apsilimas aromaterapija netekties budai esant kinezi sportavimo sanariams svarmenys pdf greiciausia suolis begiojant kojoms darzelyje injekcija kaulo sportininkas isgydyti tendinitas kinezioteipa sonkauliai gydomas peti vandenyje uzdegimo lateralis padidejimas skolioze gerinimo sveikesniems trauka trukusios masazo audinys desiniame patemti sokeju achilo tenisininko blauzda mankstinti atrofija petys guma schauermano aktyvumas masazu atitraukejai nykstys pertempimas menties kirksnyje maudimas sporto isnirimas soniniu melynes uzklijuoti sokejas raumenu siekiant vaizdai arciau petyje pakinkliu deltinis uzdegimas sanari achilu raumenims itrukimo pagrindines kruvio stanga reikalingas atstatymo metu sirdies alkune zaidimo raktikauliai spa naudojami medziaga keliant plyses elektro golfo plyse aprasymai alkunei gydomoji menteje apatinis bokse lanko savaites pazeidimas kelienio plysimo keliu pakinklyje sokiai stipriai dvigalvio pakinklis kelimo isnirimai sanariai ciurnai kineziterapijos galvoje sportininko fiziniai pilvo krepsininku rachitas uzdegima silpnas plisima kokius prie treniruote jegos naujagimiu jungianti pleistras wiki taikymas raisciam blauzdikaulis kune greitesnis nugaroje korekcijos santrauka sumusimo itvarai silpni negydomi tenisas trukusio gyjimo plysta skaidula peciu patemta fiziologine pazeisti specialus gumom krutu trapecijos beisbolas stimuliacija patempiant deltinio iplysimas melyne kirksnu nusilpe begiko tai fascijos maratono daryti limfmazgis pagalves zaisti technika judesio elektrostimuliacijos 20 tenise begiojimas lateralinio operacijos mankstinimas jungiamuju major chroniskas pazeistas plyso pectoralis be patemtos apvalusis odoje bokso o pakenkimas patempimui futbole elastine alkunes trauminis issigydziau apatine peciui kompresinis traumatizmo sokant gydytojas slidinejimas ranku raumenine atrofijai patines itaka begime nesportavus reguliuojancios sprando astrus tinimas saves stiprinti pries dalyje nestumo sedimo atsispaudimai pasitempimas podyglinio kulksnies efektyvumas i pagalba auga kinezioterapija gali antagonistas atitraukima skauda raumenys senyvu metodika naudoti kelis ar blauzdos sportinei specialiu kulturizme stiprint pleistrais sono atvedimai trukes prevencija augimas stiprinimas patempimai gijimo pirsto ir uz teres kelieniu kineziterapeutui gimnastas krutinkaulis sportui sutrenkimas patemptu sportininkui irklavimas mechanizmas veido atliekant pirstams liga mazas truki raisciuose plokstumos reabilitacijoje dantytasis greiciau epikondilita atstatyti siela pedos apatines tarpo patempta tendinozes avalyne operuoti limfmazgiai gydytis kulno desini organai testavimo virsutiniu trukimas patemto alkunems begant pazeista krepsinis isvengti segmentai injekcijos lateraliniam traumos pavojinga namus blauzdikaulio fizinis beisbolininku futbolas skausmui antkaulius chirurginio svarmenimis slaunyse namie pertempti dali pagerina ivykti stiprinimo skausma kursai rankoms srityje krepsininkui pabaiga fitnesas mityba kandell vidineje apvaliojo gydytojai reabilitaciniai kirksnims varzybos vikipedija raktikaulis teniso baseinas achilui zaideju podyglinis pecius koju tinima suzeidimai kaula iplisimas dubens tenisininku is apatiniai namuose sportinis lupu sanarinio raumeniui raistis juostele gydymas profilaktika atgal taisyklingai menisko masazai traumuotam slaunu vidurinysis iplisimu greitai sausgyslems laikotarpis pasitempima tinimo masaziste kokia patinimas jungiamasis krepsini tarp treniruoti riesas lengvas jei raktikaulio veikla traumuota sportininkams pratimus raisciai prevencijos limfmazgiu sunkiam fiziologija sprandui naudoja pasirinkti spazmai patikra suzalojami kokie patempimo supermamos issigyde reabilitacija nuotraukos gydyt ne uzdegimu sumusto maratonas suzalojimai sokejo tinklininku plysusius nestiprus padeda pirmoji sergant girnele saleje salia desinio itvaras pakinklio priezastys aerobikoje zastikaulio kojose vaikai poveikio anatomija dalies kaulu letinis gydomos sporte lateraliniai slanksteliu lateralinis thera tolimesnis antagonistai isitempe patempto atstatymas elektrostimuliacija svorio futbolininku manksta zasto judesiu reabilitacijai baseino video daliu koregavimo taisyklingi maratona gydo sedmenis medikamentu juostos isvarza pratimai trapecinio tuberkuliozes virsdyglinis pritraukeju daryt teipavimas vaikui sona kineziterapines dazniau tinsta galunes baseine vaiku raisciu amplitudes sveikam smegenu raisti prisitraukimai teisingai sanarius sustiprina regos sausgysle pirma raiscius kas kur elektrodu aprasymas patemtu plysus normos malleolus silpnumas kojyciu raisciams suoli begikas padetys krutines kineziterapija pramankstos plisimas step atletai kodel krepsinio treniruotes issigydyti sutrikimus kaire futbolo patemptas poveikis sanario gydyti deltini desine masazas sedmenine reiksme atliekami skirtingo mazinimas kulturizmas kauliuko testavimas dilbi isnirimu sonkaulio vaizdas tempimo blauzdose patempimus kirksnyse meniskui niezulys kuna dviratininkams atrofuoti pratimais ilgalaikis sporta slidinejimo nugaros kineziterapinis veiksmingas rombiniai prisitraukimu patemtas patempima peciams kelimas nuo elektros mazeja tipai programa kuri skausmams uzpakalinis ko riese pasitaikancios disbalansas alkuniu buti mente raumens svarbus budus istinusi sveikata raiscio per plaukiku petims abduktoriai mazu itrukimai patemtoms peda lastos geriausi metodikos isisenejusi dviratininkas ciurna funkcija gimnastikos isgydymas koks futbolui plysimas uzdegimui paaugliams taikyti disko fizioterapija centrai su virsdyglinio sedint kuo spaudziant truko peciai darbas kinezioteipu skausminga greitam pvz virsutinis trapeciniu isnyrimas isvarzai siaurai ledas traumas del riesus atletams fizioterapijos pakinkliai sanarines fasciju kuriuos plauciu kelio kamuoliu trauminio rotatoriu infraspinatus stabilizacija plysimai puseje itvaru epikondilitui