Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Norite išvengti raumenų skausmo - taisyklingi pratimai atskiroms raumenų grupėms, skirti atskiroms kūno dalims lavinti (personalinė pratimų programa)...

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Norite sutaupyti laiko išvengdami reabilitacijos nuo sportinių traumų? Tempimo pratimai treniruotės apšilimui (personalinė pratimų programa)...

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2014

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

tendinoze pasirinkti trauka pazeidimas kirksnims tinima kelio raktikaulio pratimais padidejimas maratonas masaza daliai kompresai aerobika kojose sedimo begimo tendinitas ko specialiu raiscio sanarinio patemta antkaulius kruvio sokeju atstatymo specialus ilgalaikis operaciju sanariai kulturistas futbolas raisciams schauermano sedmenis alkunem traumai sausgysliu irklavimas tinimo ir elektrostimuliacijos platusis komentarai isvarza issigyde aerobikoje prisitraukimu sokejo pdf krutinei isgydyti treniruotes dali testavimo amplitudes teipavimas epikondilitas mentes silpni pasitempima begikams sokiai tempimas sportavimas vidineje pries nauda kokios plyso kodel pertempimas sonkauliu skolioze greiciausia vaiko atliekant suzalojimai didysis galima krepsininku indikacijos masazistes sedint kakle krepsinio plysusio darzelyje sportas ledas ritulys vidinis manzete isvengti lateralinio nykstys profilaktika plysimo vaistai kirksniu elektro apatinio uzpakalinio iplisimu gyjimo varzybos taisyklingas rezekcija menties judesiu stimuliacija pleistrai mazasis pirstams kuna sportinio isitempe priezastys rachito patempimui blauzdikaulis proceduros dilbio dviratininko pirmoji raktikauliai sumazinti zasto suplokstejimas gydymo krutine gydyt baseine dazniausiai relaksacija fiziniai saleje kirksnyse patempimas trapecijos reikalinga peda greitas pazeidimai atitraukima supraspinatus fizioterapijos sustiprina gydytis kokia niezulys kulksnies suolis gydimas plyses trukimas mazinimas ranku operuoti potraumine pleistras kelieniu limfos plyse slaunies sugristi puse zaisti major pirma kirksnu sportines dviratininku sumusima sveika gydyti keliu nuotraukos menisku patempimus svori isnirimo blauzdoms sumusto riesus reikia apsilimas sporta svorio turint kairiojo plauciu vaizdai avalyne peciai galina pavojinga alkuniu isnyrimas truksta stiprinti peties antkauliu palempimas mazas jeigu kokie atsistatymas sedejimo kineziterapijos itrukima 20 negydomi plysusi raumenu metu ritulyje tenisas sokejos pratimai lankas ilgio futbole treniravimas krepsinyje tinklinyje atvedimai pasitaikancios tai reabilitacijos itvaru masazuoti epikondilitui lanko kineziterapija trapecinis blauzdu del reikalingas rombinis sonkaulio teres procesai pazeista programa galuniu gydomosios plysimas tinklininku elastine terapiniai apatines patines pakenkimas truki matrasas padetys lyg uzpakalines zaidimo itvara kinezioteipa pasikartoja masazavimas krutines patinimas koks batu operacijos guma sportui uzdegimas kompresinis padeties kineziterapinis sokejoms lyno atrofija nugara kompresas skaidula tenise traumatizmas skausmas kaula apatine kaulu raumeniui sumusimo ciurnai pertemti prevencijai melynes isnirimu sanari ka kinezi siaurai kaulas uzdegima kinesiotaping liga reabilitacijoje krepsinis zmoniu petims mityba itrukimo wiki testavimai suzalojami mentimi sporto traumuota sonkauliai raisciuose zaideju ilgai apkraunamas taikyti vandenyje raumenis sedmenine uzdegimui fiziologine slanksteliams isisenejusi plysus silpnas tolimesnis geri lupos malleolus slidineti tempimo riese isiseneje sportininkai smugio osteoporozes suspaudimas skliauta raumeni sportininku menisko galvos ju lupu dalies skausma dazniau rotatoriu lateraliniai krepsini limfmazgis reabilitacija pagal injekcijos masazu o kas ar naujagimiu apsilimo tinklinio nuplises pratinai kojoms patempta kaip stipriai desinio atskirti trukusios rombiniai buti begimas teipas kelienio begime baseino sausgyslei traumu sono terapinis stiprinimas moterims raumenims naturaliai testavimas jegos mentis slaunyse judesiai sanariu treniruoklyje santrauka golfo kirksnis patirtos antagonistai sportuot fiziologija rankoms menciu pedos bokse itvaras svarmenys stuburo teniso stabilizacija deltinis ciurnos greitai sumusimas efektyvus kiti pratimu manksta sudeginimas deltini pritraukeju sutrenkimas silpnumas blauzdikauli dantytasis kelis skausmu mankstai dviratininkas po mente slidinejimo patemti svarmenimis spa kudikiui korekcijos skliautai taikymas slaunu iplysimo grizti daliu kirksnyje raistis daznai injekcija sausgysle peciui treniruociu keliant ciurna centrai kokius gydo stabilizuoja organai sumusta vaikai apatiniai istyrimas salia sudaro nesportavus knyga tendinozes issigydyti budingi zaidejo skausmai jegai senyvu menteje lengvas truko ivykti kulnas rachitas pakinkliu soniniu padeda gydoma trapecija kirksnies soninis traumos meniskas petyje kairi pazeidimu raisciu teipuoti treniruoti kineziterapines podyglinio silpniems jungianti plisimo reguliuojancios fizinis kuno stiprinimo puseje skausmui patiria sanariams pagerina plokstumos issigydziau siela podyglinis normos reiksme virsdyglinio be nuo sportavimo metodikos raktikaulis virs slidinejimui planas apie stuburui gerinimo ledu raumenine prisitraukimai slaunis medikamentu isnirimai blauzdos abduktoriai nervo antkauliai blauzda trauminio netekties sedmeninis masaziste efektyvumas raisciam technika atlieka vaiku galunes elektrostimuliacija nestiprus pratimus svarbus nugarai aprasymai traumuoti pertempti gijimo sedmeninio maratona paralyzius koki pagalves pilvo naudoja suoli patemtas pecio traumas raisti patemto desine koju apatinis fasciju peciams alkunei dirba skauda stanga peti patempus kelimo koja pazeidus sutrikimus pasportavus kaklo link regos isnirimas elektrodu saku slanksteliai peciu namuose sanariniu fitnesas pabaiga uz patikra traumatizmo tipai gydytojas virsutinis kursai sportininko greitam juostele atstatymui pomentinio kinezioteipavimo girneles nestumo mentems skausminga reabilitacinis sanarys siekiant plysusios su kauliuko sokant krepsininkams spranda knygos epikondilita kirksnio stabilizavimui atletai tenisininku sveikesniems nori letinis sedmenu funkcija pratimas dalis isvarzos raumenio laikotarpis mazojo gydomos nugaroje uzimas sonu kulturizmas trapecijai kelimas baseinas pecius girnele stabilizavimo beisbolininku juosta plysimu astrus kulturizme raumenys uzdegimo yra patempima desineje reabilitaciniai teisingai kupra funkcijos spazmai audinys apvalusis vidine plysimai receptoriai trukimo dilbi kinezioteipavimas atsispaudimai futbolo bokso postizometrine mankstinti dubens i apibrezimas achilo kaire kojos kaulo naudojami treniruote traumuotam petys virsutines pramankstos geriausi stiprint persitreniravimas pakinklis mechanizmas foto tuberkuliozes sportininkas per saves aprasymas patologijos kirksnys procesas sanarius itrukimai slidinejimas raisciai sportineje alkune klasikinis beisbolas slankstelis esant kuriuos virsutiniu skausmo antagonistas plysima alkunes elektros tarp budai alkuneje gydomoji teisingas jega skausmams darbas arciau gydant fizioterapija sveikata reabilitacijai atstatymas mazu apatiniu juosmeniniams tonusa meniskui veiksmingas petinio isgydymas atitraukejai kulksnis kinezioterapija mergaitems antkaulio sausgyslems blauzdose sokejams maudimas virsdyglinis vikipedija kulturistams veikla begiko mankstos futbolui atstatyti kune kinematine patemptas disbalansas sportinis tarpo stabilizuojantys iplisimas ritulio vaizdas krutinkaulio disko kamuoliu trukis gali patempimo sona begikas desini istinusi holistika supermamos poveikis sprandui prevencija patemptos naudoti riesas sunkaus poveikio vaikui blauzdai plysusius skaidulu sedmenyse skirtingo masazo begiojimas aukstyn uzdegimu slidinejant raumens budus geriausiai sportinei auga boksas vandens trukes pazeisti mankstintis kojyciu greiciau achilu sportininkams prie kineziterapeutas patempimai begiojant krutu reabilitacines krepsininkui kaulai patemptus virsutine ant limfmazgiu patempiant rieso begant patempimu korekcija ligomis pazeistas achilui zmogaus dviratininkams fascijos namu jungiamuju step sausgysles ciurnu taisyklingi patemtai grandine pasitempimas pectoralis vidurinysis sportiniai kruties sutrumpejes sergant sukretimas antkaulis audiniai masazai blauzdikaulio kinezioteipu desiniame patemtos pozymiai sportininkui pradzia atrofijai dvigalvio savaites daryt namus tinimas nugaros pasekmes isvarzu veikloje plysta koreguojantys namie krutinkaulis sveikam itvarai tenisininko limfmazgiai maratono patempto sunkiam laikas atsistatymo kirksni kur itrukimas trukusio jungiamasis judesio alkunems suzalojimas rankos mazeja sportine plaukiku srityje apvaliojo sedmens plisimas kulna lateralinis taisyklingai uzpakalinis suzalojimu operacija thera sirdies dilbis is kineziterapeutui pagalba stiprus atliekami video kulno gimnastas pazeidimo aktyvumas lastos segmentavimas slanksteliu patemptu priekineje spaudziant jos metodika galvoje plisima kada kulturizmo kurie gumom suzeidimai kuri dalyje pakinklius isisenejes pasitempus ledo iplysimas zastikaulio pakinklyje pakinklio epikondilito trauminis daryti juostos sanarines atgal medziaga begiku veido atsistatymui kelimui sporte greitesnis atrofuoti tinsta lateralis pleistrais anatomija patempti achilas ranka kai tinklinis saaugom smegenu uzklijuoti simptomai pakinkliai skiriama trauma gristi ne nusilpe gimnastikos paaugliams metodikas liemenes futbolininku gydomas jei didinimas trapecinio gijimas pvz aromaterapija raktikauliui lateraliniam tiesiamuju kuo pirsto kineziterapiniai prevencijos dazniausios lazdomis melyne juosmens deltinio koregavimo gydymas sprando sanario segmentai infraspinatus sportuoti atletams futbolininkams trapeciniu vidines augimas raumuo skliautas itaka atpalaiduojantis siauliai patemtoms kandell raiscius chirurginio patemtu sokejas pykinimas vaikams atstatimui mankstinimas gydytojai band chroniskas masazas krepsininkai pagrindines treniravimui odoje klubo sportiniu isvarzai