Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Norite išvengti raumenų skausmo - taisyklingi pratimai atskiroms raumenų grupėms, skirti atskiroms kūno dalims lavinti (personalinė pratimų programa)...

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Norite sutaupyti laiko išvengdami reabilitacijos nuo sportinių traumų? Tempimo pratimai treniruotės apšilimui (personalinė pratimų programa)...

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

sugristi veiksmingas achilo lateralinio treniruoklyje moterims ju technika bokse stabilizacija sportineje mityba funkcijos kur kruties veikla kulturizmo pagalves antkauliai po antkaulio suolis svarbus sedint kulnas kodel ledu istinusi budai stuburui ka gydytojas trukimas tenisininko blauzdose vidines buti kompresinis maratono sudaro skliautai savaites zaideju organai kaulas achilui slidinejimo pagalba medikamentu virsutines golfo pirstams dviratininkams achilu atlieka korekcija krepsininkai masazistes greitai negydomi aerobika isvarzu kelienio rachitas malleolus atstatymui raisciu tinklininku reguliuojancios geriausi masazuoti varzybos irklavimas begimo manzete esant lengvas komentarai raiscius alkunems masazu poveikis petyje santrauka isvarzai traumai gydymo reabilitaciniai sunkiam taisyklingi patirtos atitraukejai dviratininku beisbolas plisimas tonusa geriausiai sanari zaisti stiprus suzalojimas pratimai itrukima didinimas pdf matrasas pirmoji uzdegimui gydyti jegai sanarys skausmas lateralis supraspinatus slaunu kulturizmas stuburo sonkauliu dalies desiniame specialus disbalansas raumenio istyrimas naturaliai truksta peti sportininkas yra koju tarpo prevencijai kulna raiscio plyses suzeidimai ritulys kineziterapiniai sanariai masazavimas operacijos daznai pomentinio geri plisima taikyti trapeciniu kirksnyje astrus dalis ilgio procesai galima pirma lupos atrofijai kada traumuota teipuoti kaip is traumu sportininku kune pazeisti slankstelis centrai soninis nervo pasportavus i namus tarp ar kamuoliu pabaiga virs vaiko stabilizavimui sedmeninis riese plysusius patemtos maratonas trukusio apkraunamas mankstinti galunes skiriama plysus koja truko metodikos dirba injekcija kursai krutines maudimas patemto jei kelimui futbolui mentes procesas juosmens sportuoti amplitudes plysima uzdegimas lateraliniam puseje dvigalvio sveikam limfmazgis nestumo nugaros kulksnies paaugliams reabilitacija peties riesus kelieniu mente iplisimas treniruote antkauliu tinimas budingi slidineti atstatimui silpniems pertempti reabilitacijoje be kaulu zasto veikloje kurie sporta keliu raktikauliui ledas kuno sanariniu elektros kelimo kojyciu kinezioteipa indikacijos link apsilimas treniravimas krepsininku stiprinimo ciurnu klasikinis greitam skausmai vidinis sausgysle isnirimu proceduros saves reabilitacijos atvedimai mechanizmas augimas jos antagonistas pleistrai pagrindines korekcijos gydomoji sportines jungianti kineziterapinis o apatine rombinis pasitaikancios jega peciai patempima sanarines patempus kojoms tai kokia disko sedejimo kuri plisimo potraumine suoli blauzdos namu sportavimo kiti padeda infraspinatus tinimo svarmenys gerinimo siaurai itvaru pakinklyje blauzda sausgyslei budus apatines peciams teipavimas skaidula naujagimiu injekcijos traumuotam koki ir uz menisko traumuoti kakle nykstys sporte trauma teres pries fascijos nuotraukos fizinis patempimas begiko meniskui menciu trapecinis tenisininku vaiku kinezioteipu plauciu stimuliacija kirksnims chirurginio lyno dazniausios suspaudimas prisitraukimu teipas greitas sumazinti galvoje aktyvumas patemti reikia trauminis stanga darzelyje priezastys mazeja sportiniu menisku epikondilita juostele atliekami alkuniu kairiojo stiprint baseinas apatiniu pertempimas kineziterapeutui skausminga reiksme chroniskas galuniu programa segmentavimas fitnesas begime epikondilito itaka blauzdikaulio patikra lateralinis riesas saleje antkaulius issigydyti skaidulu letinis sausgysles bokso atstatymas girneles kinematine patines kai blauzdikauli patemptos apie plysusios sedmeninio del stiprinti itvarai melyne raumenys skolioze lankas major laikotarpis senyvu kojos sedmenu gydymas traumos atskirti mentimi aromaterapija plysimas kokius sportiniai begiojimas podyglinis masaziste kineziterapijos sukretimas treniruoti kineziterapija kulno krutine iplisimu patiria pasitempimas skauda knygos iplysimas palempimas dviratininkas sedmenine plysusi vikipedija testavimo naudojami alkunem kelio nori epikondilitas atstatyti elastine kandell itrukimo ranka kirksnys pirsto beisbolininku raktikauliai atletams atsispaudimai kairi grizti gydant kulturizme skliautas plyse grandine juosta achilas svori ivykti blauzdai patempiant pakinklius slidinejimui sportinis tuberkuliozes slaunies sonu trukis greiciausia blauzdoms lastos krepsini mazasis sportininko kauliuko patemtu daryti pazeidus patempimus pramankstos kaire audiniai uzdegima judesiai relaksacija limfos futbolininkams virsutinis nesportavus dazniau patemtoms kirksni blauzdikaulis deltini abduktoriai lateraliniai gijimas rankos truki mankstai ilgai tinklinio sutrenkimas nusilpe gimnastikos isgydyti tinklinis ilgalaikis pasikartoja stiprinimas paralyzius zmogaus apatinis naudoja priekineje sveikesniems greitesnis suzalojami treniravimui efektyvumas sanarius judesio gydoma rachito itvaras isnirimai liga srityje raistis mazinimas pecio efektyvus vidine pleistras plysimo desine slaunyse meniskas aprasymas apatinio gimnastas pradzia ranku aerobikoje skliauta taisyklingas prevencijos skausmui pvz sustiprina padetys sanario treniruociu plokstumos platusis spazmai patempimui gydomos virsdyglinio patempimu kokios virsutine judesiu operacija desineje zaidejo atsistatymas isvarzos tinima sirdies petinio stabilizavimo sokejo kuriuos isvarza kas apatiniai tenisas plysta krepsininkams plysimai galvos sumusto lyg auga pritraukeju patinimas patempto pleistrais vaikui sportininkui vaikams normos begimas planas raisciam lazdomis foto gydyt stipriai nauda zmoniu issigyde kulturistams sumusima alkunes patemptas segmentai rankoms patemptus peda testavimai pavojinga avalyne daliai itrukimai audinys reikalinga elektrostimuliacija kirksnu kuna sausgysliu apsilimo reabilitacines pasirinkti kudikiui sportuot lanko kelis kuo dazniausiai teisingas vaistai patempta suzalojimai kompresai per raumeni gydytojai futbolo funkcija nuplises sokejams menteje atpalaiduojantis pagerina pasekmes kokie koregavimo kirksnyse sokejos plaukiku medziaga desinio daliu metodika peciui tinsta trukes keliant ciurnos nuo sokiai gumom krepsininkui mankstinimas ritulyje begiku slaunis limfmazgiai poveikio futbolas svarmenimis uzimas isnirimo limfmazgiu krepsinyje kulksnis band sprandui sportavimas skausmu peciu teniso holistika metu aprasymai podyglinio mankstos su patempimai prisitraukimai futbole plysusio dantytasis rieso pazeidimu salia silpni trapecija tipai raumenis teisingai kinezioterapija nugarai kinezioteipavimo begant reabilitacijai thera jeigu kirksnio vidineje deltinio fizioterapija skausma sokeju maratona mentis kirksnis uzpakalinio fasciju kulturistas kaula uzpakalines krepsinio supermamos niezulys pratinai vaizdai laikas pasitempus batu dali apvaliojo gydytis ciurna kineziterapeutas fiziniai koks kineziterapines sanariams jegos pykinimas pratimu slanksteliai daryt prevencija atsistatymo tempimo kaulo simptomai pazeidimas tendinozes kaulai smegenu uzpakalinis plysimu sportinio 20 sanarinio masazas siela ciurnai raktikaulio ant raisciams dilbis raumenims pazeistas trukimo fizioterapijos padeties alkunei sudeginimas jungiamuju gali krutinkaulis isgydymas suzalojimu pakinklis terapiniai jungiamasis tolimesnis gydomosios knyga raumeniui atstatymo zaidimo pasitempima schauermano pakinkliu atitraukima nugaroje kompresas kinezi silpnumas zastikaulio video desini sutrumpejes trukusios pazeista futbolininku patempimo atrofija slidinejimas kinezioteipavimas namuose patemtas traumas sutrikimus kelimas anatomija pozymiai pakinklio lupu osteoporozes gyjimo spaudziant stabilizuojantys gydomas fiziologija pakenkimas saku elektro kaklo postizometrine trapecinio patemtai padidejimas slanksteliu patempti virsdyglinis patemta fiziologine sanariu sokant pazeidimo vidurinysis arciau sono dilbi liemenes greiciau sokejoms dubens koreguojantys isisenejusi tempimas elektrostimuliacijos krepsinis krutinkaulio step elektrodu atrofuoti saaugom mazu tinklinyje ledo krutu galina isitempe sportininkams pedos aukstyn ligomis siauliai atgal isvengti pectoralis gijimo guma raumens odoje menties baseino uzdegimu raumuo pratimus sportinei juostos mergaitems silpnas sumusta isiseneje sausgyslems mazas sportas sveikata raumenine smugio atletai apvalusis manksta baseine sumusimas pilvo sedmens begikas raktikaulis sokejas melynes tiesiamuju sprando deltinis tendinoze soniniu skausmams petys epikondilitui patemptu kruvio apibrezimas vandenyje naudoti slidinejant skausmo profilaktika pazeidimai uzklijuoti gydimas netekties pertemti sveika pratimas terapinis atliekant slanksteliams reabilitacinis plyso trapecijos sonkauliai begikams masazo traumatizmas ne veido antagonistai prie kojose wiki vaizdas sedimo dilbio traumatizmo didysis sportine sporto raisciai darbas isnyrimas turint mentems sedmenis raumenu pagal blauzdu patologijos nugara kinesiotaping itvara trauka rezekcija girnele atsistatymui iplysimo kirksniu vaikai tenise pakinkliai itrukimas ko masaza regos persitreniravimas dalyje spranda specialiu juosmeniniams sportui nestiprus gydo ritulio mankstintis metodikas kupra trauminio spa boksas raisti virsutiniu trapecijai rotatoriu operaciju kirksnies dviratininko skirtingo alkuneje sona alkune pratimais treniruotes petims siekiant isnirimas vandens sonkaulio namie puse svorio pecius taisyklingai klubo taikymas suplokstejimas rombiniai sumusimo krutinei operuoti masazai gristi stabilizuoja tendinitas issigydziau sportininkai sunkaus raisciuose sergant isisenejes begiojant uzdegimo sedmenyse mazojo testavimas antkaulis receptoriai reikalingas