Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Norite išvengti raumenų skausmo - taisyklingi pratimai atskiroms raumenų grupėms, skirti atskiroms kūno dalims lavinti (personalinė pratimų programa)...

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Norite sutaupyti laiko išvengdami reabilitacijos nuo sportinių traumų? Tempimo pratimai treniruotės apšilimui (personalinė pratimų programa)...

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

pykinimas iplisimas zasto patikra raumuo tolimesnis aktyvumas proceduros galina krepsininku virsutine sonu juostele sedimo traumos melyne mentems dviratininku pozymiai fiziniai kune kinezioteipa zmogaus dviratininkams nugarai siela gerinimo melynes reikalingas patempta kojose plysus pazeidimu krutinkaulio apkraunamas santrauka pasitempimas mazojo gumom sutrikimus plyses dviratininkas desini menteje band aromaterapija terapiniai elektrostimuliacija begime pasportavus pakenkimas suolis spaudziant sporta turint kursai pasitaikancios trukes pratinai kur sugristi injekcijos gydomosios uzimas sportininkai gydyti kulksnis sedmenine plysusius sportininko virsutiniu ant ciurnai slidineti skliauta sutrumpejes reabilitacines petys del kai iplisimu sunkaus achilu krepsinio nauda skausmo kelis nugaros kurie jei stiprinimo masaza patempimas pazeisti tendinoze pirstams begiko kulturizmo uzpakalinis siaurai sedint kupra elastine sedmenis grandine operuoti tempimas tinima sveikesniems uzdegimo mechanizmas vaikui padidejimas itvara tinimas medziaga trapecijai reabilitaciniai reikia kodel deltinio atitraukejai patempto patemto ledas patemtoms pazeidimo laikotarpis ledo blauzdose rombinis trukimo ritulys testavimai ju ko ligomis traumuota dalyje operaciju sausgysliu blauzdikaulis lupu ka raisti pavojinga nuo itvaras pakinklius sanarius iplysimo uzpakalinio slaunu pertempti raktikaulio patines kineziterapeutas dalies krutu itvaru terapinis foto masaziste pirma dazniausios suzalojimas zaidimo step krutinkaulis mentes testavimas kirksnio puseje lateraliniai atstatymo apatinis krepsini plisimas prisitraukimu saaugom tenisininko patiria trapecijos rotatoriu namuose rombiniai traumas atlieka pagrindines uzdegimu buti epikondilita kinezioteipavimo slaunyse teisingas nugaroje stuburo skausminga traumatizmas pedos sona patemtai veikla truki antkauliu antkaulio menisku efektyvus pagerina galvoje meniskas pertempimas blauzdikaulio trukusios peciu plysima padeties kokia tendinozes reabilitacijai achilas issigydziau trapecija blauzdikauli vaiko koregavimo augimas procesas i sumazinti traumatizmo saleje silpniems avalyne dantytasis tendinitas fizioterapija peti knyga daznai vidine fizioterapijos specialus masazu siekiant svarmenimis gydomoji isnirimai raistis sokiai masazas zaideju pasikartoja uzdegima virs atsistatymo sausgyslei netekties plisimo pakinklis kirksnies raisciams suoli pakinkliu krutinei trukusio daryt atletams kokios sportiniai kinezioterapija pleistrais stiprus begant isnyrimas pilvo sveikam taikyti platusis limfos supermamos major beisbolas tipai patempus sprando patempimo atrofijai uzdegimas apvalusis iplysimas dviratininko isnirimo fizinis esant tinklininku pakinklyje maratona skausmu atsistatymas sukretimas pazeista blauzdai begikas gydomos dvigalvio judesio kompresas desine metodikas raktikaulis boksas slanksteliams pagal maudimas kinezioteipu sokeju virsutinis sporte ir galuniu alkune sono pirmoji vaiku soninis padetys pazeidimai trauka peciams meniskui aprasymai manzete prie rieso kamuoliu baseine itaka tinsta sanario fascijos dali uz trapecinis tenisininku trukimas prevencija persitreniravimas isisenejusi wiki patempiant injekcija desiniame trauma kuriuos gimnastas treniruoklyje skausmai normos segmentavimas jegos ritulyje reabilitacijoje dazniausiai isitempe elektro apsilimo skliautai uzdegimui patemptas per tempimo kaip isnirimu jegai gydyt centrai krepsinis didinimas apatinio patemtu senyvu thera kirksnys lateralinio plysta alkuneje patemptus niezulys uzpakalines gijimas masazai sanarinio petinio patologijos nestumo teipuoti receptoriai sumusimo plysimas geri priezastys pdf raumenu mente lyg tinklinis girneles gydytis matrasas kaulas sportavimas trapeciniu achilui stuburui sanariai paralyzius reguliuojancios darbas patempimai raisciu koja antkauliai atsispaudimai vaistai blauzdoms jega kinezioteipavimas malleolus podyglinis kulna plysimu trauminio sudeginimas programa pazeidus apsilimas nuotraukos vidinis lankas komentarai masazistes sportininkui treniravimui isvengti suzalojimu sausgyslems greiciau sporto gimnastikos is tonusa masazo plyse treniruociu odoje slankstelis liemenes supraspinatus simptomai futbole holistika po paaugliams namie kulturizmas liga metodika sanari chirurginio slanksteliai 20 itrukimai gristi isiseneje tenise pvz truko operacija futbolui begikams kaire puse jungiamuju pirsto planas kruties sokejoms veikloje sanarys operacijos greitesnis sumusta lastos ciurnos mazu sportuot riese raumenys judesiai plisima sausgysles gydomas siauliai pasitempima kinezi kiti astrus kompresai budingi desineje patemti galvos raiscius skausmas procesai kulno patemptos silpnumas maratono treniruote ilgalaikis pecio kineziterapija blauzdu atliekami slanksteliu traumai baseinas vidines krepsinyje namu krutines tarpo mazas kirksniu dazniau girnele isgydyti nugara menciu sveikata alkuniu reikalinga taisyklingas stabilizuoja futbolininku itrukimo atstatyti kas vaikai kojyciu postizometrine krepsininkui begiojant plysusios video kelieniu kaulu judesiu raumenine patempti sportines alkunei vidineje indikacijos mazasis elektros organai alkunems gijimo sanariu kulksnies metodikos pratimus futbolas pratimai atrofija futbolininkams raisciai kirksnis stabilizuojantys patempimu koreguojantys patempima petyje nusilpe plysusio geriausiai skiriama mergaitems pratimas testavimo budai sportiniu sportineje manksta plauciu jeigu patirtos sportui ne ilgai riesas peda limfmazgiai naudojami suplokstejimas elektrostimuliacijos rankoms traumuoti apatiniai slidinejimo begiku rachito sedmeninio kulnas gydo sokejos plyso desinio gydimas kandell chroniskas infraspinatus blauzdos limfmazgiu relaksacija pecius kompresinis sportinio fiziologine deltini sedmens juosta korekcijos kinesiotaping atliekant nesportavus sportininkams sokejas daryti sportininku issigyde reiksme greiciausia technika veiksmingas kaulai kaklo apie gali peciai negydomi atskirti sirdies reabilitacinis pratimu svorio teipas keliant srityje pagalves poveikis prisitraukimai laikas skaidula stabilizavimo prevencijos tarp futbolo stabilizacija antkaulis galunes ritulio budus isvarza kirksnu treniruotes lateraliniam alkunem begiojimas grizti sveika pertemti audinys patempimui be raumenio pasekmes atsistatymui smegenu sedmeninis spranda patempimus reabilitacijos palempimas osteoporozes maratonas korekcija svori sausgysle naudoti taisyklingi isvarzos mazinimas mentimi virsdyglinio sportine medikamentu sedmenu istinusi taikymas limfmazgis apatiniu patemtas teniso teres svarbus kineziterapiniai ciurnu kudikiui krepsininkams vidurinysis raumeni lupos kineziterapines ranka patinimas dilbio atvedimai patemta gyjimo treniruoti virsutines skausmui raumenis vaizdai pasirinkti aerobika sedmenyse nervo juosmeniniams sanariniu fasciju virsdyglinis kokie plokstumos skliautas pagalba geriausi schauermano raumens suzeidimai fiziologija padeda achilo kelimas kojoms stiprint kelimui ilgio lanko tinimo sunkiam pomentinio rankos disko kulturistas ranku letinis zaidejo sumusima raumenims begimo kaulo raktikauliai plaukiku slidinejimas kelio pectoralis guma kulturistams sumusimas aprasymas plysimo nori alkunes knygos spa saves kirksnyje zastikaulio kineziterapinis sonkauliu baseino menties priekineje batu antagonistas lyno gydytojai sokejams golfo istyrimas sudaro naturaliai riesus isgydymas pradzia skausma mazeja epikondilitas kirksni atgal trauminis naujagimiu dalis atitraukima issigydyti isvarzu dubens atletai vandens aerobikoje kauliuko aukstyn patemtos slidinejant kulturizme segmentai kuo isvarzai saku kirksnyse sportininkas sokejo klasikinis koju mankstos gydoma kuri gydymas tinklinyje apvaliojo mankstintis funkcija patemptu plysimai elektrodu slidinejimui raiscio kuna epikondilitui silpnas namus mankstinti stanga varzybos kinematine antagonistai lateralis stipriai bokse podyglinio sumusto pabaiga kairi veido kada koki atstatymas suspaudimas kakle sanarines zmoniu vikipedija blauzda kineziterapijos teipavimas salia mentis tai apatines ar kuno dilbi disbalansas kaula tinklinio vaikams kelimo kokius epikondilito link peciui pakinklio pakinkliai krutine dilbis sportinis stimuliacija jungianti apibrezimas plysusi sedejimo kairiojo sustiprina poveikio sokant amplitudes sonkaulio uzklijuoti masazavimas metu o pries sportavimo didysis petims vaizdas keliu sanariams trukis atrofuoti stiprinti bokso galima darzelyje sonkauliai fitnesas raktikauliui pratimais zaisti peties soniniu suzalojimai koks pramankstos gydant lateralinis jos silpni slaunis abduktoriai sutrenkimas potraumine pasitempus regos atstatymui auga tenisas profilaktika kirksnims skolioze smugio traumuotam isisenejes pazeistas skausmams mankstai vandenyje traumu stabilizavimui stiprinimas kineziterapeutui greitam nuplises pritraukeju slaunies atpalaiduojantis itrukimas rachitas suzalojami treniravimas atstatimui sergant masazuoti trapecinio kojos irklavimas greitai moterims naudoja juostos greitas juosmens pleistras isnirimas teisingai specialiu lazdomis efektyvumas sportas jungiamasis spazmai deltinis pleistrai gydytojas skirtingo antkaulius dirba mankstinimas pazeidimas beisbolininku sportuoti kruvio ledu raisciam daliu audiniai su itrukima menisko nykstys itvarai daliai raisciuose reabilitacija funkcijos arciau svarmenys krepsininkai yra raumeniui truksta prevencijai sportinei savaites ivykti tiesiamuju begimas kelienio skaidulu anatomija nestiprus klubo lengvas ciurna gydymo rezekcija tuberkuliozes apatine skauda taisyklingai sprandui mityba