Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

gydytojai senyvu kulna spazmai patempimus sveikam saleje juostos iplysimas gali futbolininkams manzete trukimo vidinis naturaliai sportas reabilitacijai dirba isvarzu isvarza reikalingas aerobikoje reabilitacijoje sedimo mankstos plysusios galvos kineziterapiniai raisti plyso padetys raumenio metodikas sportavimo svarmenys raiscius podyglinis sanariu pazeidimas pratimu didysis beisbolas gydant ledo blauzda nestiprus sausgysle trapecijai regos melyne svori apie dilbio sportuoti sveika sportinio sonkaulio zaidejo efektyvus dilbis po knyga peciai riesas pozymiai peti maratona petims turint pleistrai o pilvo skirtingo raumenys baseino patologijos skliautas ju sporto raumens dviratininko stiprinimo raumenine sveikesniems lateralis slidinejimui deltinis organai svorio slidinejant krepsinio pagrindines sanarinio kineziterapija disbalansas pazeidimu jungiamuju daliu sokeju apvalusis krepsinis treniruoti skolioze patemtos traumatizmas sausgyslems sanarines kirksnio petys wiki dubens krutu reguliuojancios fiziologija naudoti operacija sedint video sumusima funkcija sportine siauliai spranda relaksacija mentes postizometrine silpnumas stiprinimas procesas kirksniu antagonistas suzalojimai melynes nauda istyrimas pvz apatiniu skausmai su vaizdas budingi patemptos slaunis kaulo tiesiamuju ciurnai sokiai kinezioteipavimo pomentinio plysusius futbole gijimas sumusimo elastine dviratininkams raumenu saku patemto niezulys krutinei pirmoji epikondilitui darzelyje pirsto atsistatymui dalyje krutinkaulio alkunem aktyvumas gimnastas zmogaus pramankstos alkuniu mazojo pagalves plysimu sportines pazeista dalis kamuoliu anatomija is gimnastikos skliauta matrasas krepsininkams kune teisingai terapinis gydymo itvarai patempimu nuo skausmas alkunems pdf disko arciau juostele aprasymas jei odoje skiriama atvedimai mechanizmas apibrezimas blauzdoms apsilimas patiria atpalaiduojantis begant ritulio epikondilitas smegenu kauliuko trauminio elektrostimuliacijos traumuotam gydytis treniruociu kirksnis plysimai kokie testavimo stanga keliant ilgai vaiku menisko traumai buti slidineti koregavimo lyg silpniems antkaulio elektrostimuliacija kuriuos uzdegimo kuna lyno rankos trapecijos operuoti veiksmingas isvarzai itrukimo gydomos sokejoms sporte greiciausia liemenes rezekcija treniruotes greiciau prie gerinimo dilbi jega mazinimas segmentai atitraukejai batu mazu pakinklio raktikauliui galunes desine slanksteliu lanko platusis kuno sunkiam achilo nugara sokejos plyses isgydymas vikipedija proceduros osteoporozes kelimui tendinitas sutrikimus step geriausiai sausgysles korekcijos padidejimas trauka puseje atrofijai patempima apatinis masazai tenisininko budai menciu virsutine elektros isisenejes kirksnys tinimo geriausi paaugliams infraspinatus kaklo ritulyje gydytojas mazasis metu kinezioteipa atsistatymo sedmenis lengvas mentimi meniskas sudeginimas traumuoti atrofuoti bokse stiprinti begikas treniruote mergaitems sonu plysta sportinis sumazinti esant ranku trapecinio sportininkui kada irklavimas patinimas masazas patemtoms normos dalies desinio issigyde kaulai dvigalvio koki raisciai metodikos teipas sanariams petinio epikondilita masazo sportiniu kinezioteipavimas prevencija sutrenkimas plyse nervo komentarai pasitempima kineziterapeutui uzdegimas siela ciurnos uzpakalinio krutines pasikartoja vandenyje sumusta tinklinyje begime kulturistams futbolui sumusimas menties sportinei stimuliacija reabilitacines sergant gumom taikyti kulnas segmentavimas kudikiui operacijos sanario stabilizacija zaideju ilgalaikis pazeidimai lateralinio mentems patines bokso kompresai truksta gydo menteje sportininkai peda abduktoriai guma centrai atliekami kojoms judesiai ivykti del tarp poveikis meniskui virsdyglinis suzalojami kelimo palempimas alkuneje santrauka sausgysliu mankstinti nusilpe isnirimu patempimo pasirinkti uz yra isiseneje trauma reabilitacija pecio futbolininku teisingas ritulys pasitempus salia manksta juosta reiksme jegai lupos kas atliekant ar mente pasekmes laikas isisenejusi skausminga begiku beisbolininku teipuoti medziaga desineje 20 deltini kulturizmas krepsininkui jungiamasis masazistes limfmazgiu raisciu tinimas epikondilito pazeistas kaip kelis skausmui naudoja mityba svarmenimis girnele kiti trapecija itaka traumos mentis pratimai kirksnims plaukiku nuplises tinklinis stipriai raktikaulio atletai patempto tai pazeisti potraumine auga sportuot pectoralis varzybos kur menisku sprandui pratimas pries namus itvaras fascijos kinezi gydomoji elektrodu skliautai kaulas pirstams sonkauliu sanariai koks kairiojo vaistai apatiniai tenisas sedmenu pecius suolis fiziologine planas daryt isvarzos trukes blauzdai sokejams kokios gydoma raumenis vidine virsdyglinio kaulu atstatymas sportininko sedmeninio nugarai plysus sono alkune pabaiga gydymas sanarys patempus ka klubo rachito sedmens judesio raumuo truki tarpo patempiant patemptu sokejo kulno ledu medikamentu gydimas patikra galuniu raisciam skaidulu rombiniai suoli desiniame antkaulis tuberkuliozes jungianti ciurna tinima mankstai tinsta treniravimui padeties patemptus stuburo isnirimai masazavimas laikotarpis metodika trukusio masaziste peties namu kirksnyse savaites fizinis suzalojimas plisimo rachitas kojos kulturizmo begikams slankstelis gyjimo traumuota moterims stabilizuoja dali soninis lazdomis zastikaulio specialus atrofija maratonas patempimas fiziniai judesiu ligomis simptomai sanariniu be uzdegima naujagimiu sedejimo funkcijos reabilitacinis korekcija pakinklyje sugristi grandine galvoje nestumo kokius krepsini kirksnies patemta prisitraukimu masazu malleolus gydyt pakinkliai skausmo virsutinis efektyvumas svarbus tenise kodel sokant plauciu stabilizavimui begimo sanari trauminis futbolo itrukimas indikacijos nugaroje isnyrimas dazniau prisitraukimai kai knygos priekineje suzalojimu sukretimas vidines slidinejimo pratimais blauzdikaulio plisimas kokia kairi begiko slidinejimas virs soniniu gydomosios petyje silpni stabilizuojantys atstatymui technika kruties pratinai vidurinysis pakinkliu mankstintis fizioterapijos gijimo apatines uzimas daznai pazeidus vaikai persitreniravimas vaizdai mazas ilgio dantytasis greitai achilas lateraliniam galima ciurnu reabilitacijos koju tolimesnis priezastys apatine baseine baseinas zmoniu veikloje krutine kurie kinezioteipu pagerina didinimas juosmeniniams reikalinga issigydziau podyglinio holistika alkunei zasto pasportavus namuose sustiprina uzdegimu sprando iplisimu itvara programa kineziterapines raisciams kirksni suspaudimas slanksteliai pleistrais receptoriai iplisimas pakinklius schauermano srityje chirurginio kuo injekcijos grizti pertemti kursai patemtas ko trapecinis alkunes patempimai atstatyti patemtu jeigu lupu pertempimas spa isvengti plysima deltinio aerobika itrukima thera raumeni sportininku patemti ranka pratimus sporta link tinklininku plisima pedos atsistatymas atstatimui pasitaikancios maudimas kandell dazniausiai plysusio desini sedmeninis greitesnis blauzdos fitnesas plysimo kineziterapeutas blauzdose slaunyse injekcija patempimui veido kakle begiojimas begimas suplokstejimas poveikio galina daliai begiojant kirksnyje pakenkimas lastos raistis pradzia pertempti teipavimas tonusa skausma siaurai jegos kulksnies atstatymo pleistras chroniskas sudaro sportininkams plysusi smugio slaunies paralyzius sportineje vaiko stabilizavimo kineziterapijos naudojami stuburui saves skausmu raktikaulis pakinklis sokejas negydomi kirksnu silpnas specialiu pasitempimas letinis prevencijai kulturizme antkauliu sportui riese sportiniai kojyciu kulturistas major keliu kompresas apsilimo raumenims gydomas audiniai peciams ledas puse sedmenine uzpakalines atgal krutinkaulis trukimas gydyti isgydyti klasikinis traumatizmo blauzdu sausgyslei prevencijos golfo maratono raumeniui sunkaus mazeja trukusios achilui peciui slaunu patempta treniravimas koreguojantys geri saaugom vaikui suzeidimai apvaliojo skausmams rankoms sportavimas nuotraukos virsutines taisyklingi taikymas krepsininku supraspinatus patempti testavimas atitraukima raiscio audinys girneles atsispaudimai kaula skauda gristi trukis nori antkaulius virsutiniu plokstumos testavimai kupra vidineje lateralinis foto padeda stiprus kuri rotatoriu fizioterapija tenisininku avalyne sonkauliai patemtai blauzdikaulis raisciuose ir aukstyn taisyklingas kompresinis skaidula i pazeidimo krepsinyje kaire nesportavus istinusi netekties greitam liga isnirimo rombinis pagalba greitas antkauliai aprasymai raktikauliai daryti achilu vaikams traumas tempimo pritraukeju profilaktika apkraunamas futbolas ant truko operaciju kinesiotaping uzklijuoti pavojinga limfos darbas koja kulksnis fasciju zaisti terapiniai limfmazgiai kojose krepsininkai atskirti sumusto sutrumpejes plysimas pykinimas kelio patemptas masazuoti blauzdikauli astrus kinezioterapija sona zaidimo treniruoklyje pirma issigydyti kelimas kelieniu atletams sedmenyse slanksteliams stiprint isnirimas traumu peciu dviratininkas kelienio band boksas tendinoze sirdies elektro isitempe veikla sanarius supermamos patirtos kineziterapinis lankas reikia per mankstinimas masaza itrukimai lateraliniai antagonistai reabilitaciniai rieso dazniausios siekiant kruvio kinematine uzdegimui procesai uzpakalinis tinklinio augimas tempimas taisyklingai dviratininku limfmazgis spaudziant ne juosmens vandens nugaros iplysimo sportininkas tipai apatinio aromaterapija amplitudes jos teniso itvaru nykstys tendinozes budus namie pagal teres riesus trapeciniu sveikata atlieka