Sporto kineziterapija - Sportinė trauma reabilitacija - Sportininkų raumenų traumos skausmas - Raumens trauma - Sausgyslių raiščių patempimas - Raumenų patempimas - Sąnarių skausmai - Vaikų traumos sportuojant - Kinezioteipavimas - Terapiniai pratimai - Sportinis masažas – Sporto traumų prevencija sporte - Kirkšnies raumens patempimas skausmas kirkšnies trauma sporto metu - Dilbio raumenų skausmai ir traumos sportuojant - Raiščių sausgyslių patempimas - Raiščių pažeidimų kinezioteipavimas

Sportinės traumos - skausmas raumens patempimas gydymas

Sportas yra tai, ką beveik visi žmonės mėgsta, ar tai būtų aktyvus sportavimas ar tik stebėjimas per televizorių, mes visi atrandame kažką bendro, kai žaidžia mūsų mėgstama komanda ar sportininkas. Sportas mus sujungia. Tačiau sportuodami patys, turime nepamiršti, kad sportinės traumos įvyksta greičiau ir lengviau negu mes galvojame.

aktyvus sportas sportinė trauma sportininkams skausmas bėgikas šokėjas dviratininkas plaukikas gimnastas tinklininkas pagalbaKai įvyksta sportinė trauma, pasaulis sportininkui gali apsiversti aukštyn kojomis, nes žmogus netenka savo mėgstamos veiklos ir jaučiasi atskirtas nuo savo bendraminčių, draugų, - atsiranda nerimas, kad galbūt jau nebegalės grįžti į sportą.

Ko labiausiai nori sportininkas - bėgikas, šokėjas, dviratininkas, plaukikas, gimnastas ar tinklininkas, kai jis patiria sportinę traumą? Dažniausiai sportininkai nori 4 dalykų: greito atsistatymo po traumos, kad tai būtų natūralu ir nebrangu, o svarbiausia, jie nori nenutraukti savo sportinės veiklos. Čia į pagalbą sportininkui ateina sporto kineziterapija ir jos metodikos.

Sporto kineziterapija - traumų prevencija ir reabilitacija

sporto kineziterapija sportinių traumų prevencija reabilitacija po patirtos traumos terapiniai pratimai raumenims elektrostimuliacijaSporto kineziterapija gali būti efektyvus sportinių traumų prevencijos metodas arba reabilitacijos metodas po patirtų traumų. Sporto kineziterapija apima keletą metodikų: specialūs terapiniai pratimai, raumenų elektrostimuliacija, sportinis masažas ir kinezioteipavimas, - atstatyti normalų sportininko raumenų bei sąnarių funkcionavimą.

Sportinės traumos negydant, gali būti neigiamas poveikis tolimesnei sportininko veiklai. Ypač reikėtų būti dėmesingiems vaikų sportinėms traumoms, nes jų organizmas dar tik vystosi ir negydomos traumos vaikams gali turėti reikšmės visam tolimesniam gyvenimui.

Terapiniai pratimai raumenims

Vienas pagrindinių kineziterapijos metodų – terapiniai pratimai raumenims. Kartu parenkami ir specifiniai tempimo pratimai, kad pagerinti raumens lankstumą ir atpalaiduoti pažeistus raumenis. Jei terapiniai pratimai parenkami teisingai, žymiai pagerėja judesio amplitudė, padidėja raumens jėga, pagreitėja gijimo procesas.

Norite išvengti raumenų skausmo - taisyklingi pratimai atskiroms raumenų grupėms, skirti atskiroms kūno dalims lavinti (personalinė pratimų programa)...

Raumenų elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija raumenims naudojama traumų reabilitacijoje - elektriniai impulsai per odą aktyvuoja ir gydo pažeisto raumens skaidulas. Naudojant specialius elektrodus, elektrostimuliacija atpalaiduoja raumenis, pagerina kraujo cirkuliaciją, apsaugo nuo raumenų atrofijos ir panaikina raumenų skausmą.

Sportinis masažas

Labai veiksmingas kineziterapijos metodas – sportinis masažas. Masažo metu pagerėja kraujo pritekėjimas į pažeistas vietas, ko pasekoje pagreitėja traumos gijimas. Sportinis masažas naudingas ir tuo, kad sumažina randinį audinį - randą aplink pažeistą vietą, dėl to sportininkas atgauna judesio greitį ir amplitudę.

Sportinio masažo pasekoje gerėja raumenų elastingumas, audinių pralaidumas, mažėja skausmas, išnyksta stresas ir nerimas.

Kinezioteipavimas sportininkams

kinezioteipavimas kinezioteipas odai alergiškiems elastinis pleistras kineziterapinio teipavimo skausmas stabilizuoja traumąKinezioteipas – tai aukštos kokybės 100% medvilninė medžiaga, kuri leidžia odai kvėpuoti ir yra tinkama net alergiškiems žmonėms. Nei injekcijos, nei tabletės, nei chirurgija negali atlikti to, ką sugeba kinezioteipas - elastinis pleistras. Kineziterapinio teipavimo rezultatai yra greiti ir efektyvūs.

Teisingai užklijuotas kinezioteipas veikia gydomai - atkelia odą ir dėl to sumažėja skausmas bei pašalina skystį susikaupusį pažeistoje vietoje. Tai įvyksta iš karto po traumuotos vietos teipavimo. Kinezioteipas gali būti laikomas 3-5 dienas, visos fizinės sportinės veiklos metu. Kineziologinis pleistras yra atsparus vandeniui ir greitai išdžiūna.

Sportininkai labiausiai vertina kinezioteipo elastingumą. Teipas gali būti kaip stabilizatorius - nuo lengvo iki stipraus. Priklausomai nuo teipavimo tikslo ir metodikos, gali išlikti pilna judesio amplitudė. Šis teipavimo metodas neimobilizuoja sportinės traumos, jis stabilizuoja traumą ir sustiprina audinius, kurie skausmingi ir nefunkcionuoja. Todėl, kai sportinė trauma yra minimali, tai po kinezioteipavimo galima iš karto tęsti savo įprastą sportinę veiklą: bėgti, šokti, plaukti - be apribojimų.

Kinezioteipavimas palengvina įsisenėjusias sportines traumas. Tai kelio trauma, peties trauma, apatinės nugaros dalies patirtos traumos, kurios vis atsinaujina ir primena apie save sukeldamos skausmą. Įsisenėjusios traumos atveju kinezioteipavimą galima naudoti dar prieš treniruotę, kad išvengti skausmo ir traumos atsinaujinimo.

Pvz. jūs turite įsisenėjusią kelio traumą ir ketinate savaitgaliui išvykti slidinėti. Tokiu atveju, prieš išvykstant slidinėti vertėtų atlikti prevencinį kelio kinezioteipavimą tam, kad savaitgalio slidinėjimas būtų malonus ir judėjimas be skausmo. Tą patį kinezioteipavimą galima pritaikyti šokėjams ruošiantis šokių konkursams, sportininkams prieš bėgant maratoną ar dalyvaujant kitose sportinėse veiklose.

Kinezioteipavimas, kineziologinis teipavimas ir klijuojamas kineziterapinis elastinis pleistras (medicininis kinezioteipas) plačiau...

Dažniausiai pasitaikančios sportinės traumos

Yra šimtai įvairių sportinių traumų, bet yra tam tikros kūno dalys, kurios dažniau traumuojamos negu kitos. Pirmos trys išvardintos traumų kategorijos sudaro daugiau nei 80% visų sportinių traumų:

 1. Bėgiko kelis.
 2. Peties traumos.
 3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas.
 4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas.
 5. Raumens patempimas.
 6. Apatinės nugaros dalies skausmas.
 7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas.
 8. Kirkšnies patempimas.
 9. Smegenų sukrėtimas.
 10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas.

1. Bėgiko kelis

Kelio traumos sudaro 55% visų sportinių traumų ir apie vieną ketvirtadalį visų chirurginių problemų. Dažniausios kelio traumos yra raiščių, raumenų ir sausgyslių patempimas, menisko plyšimas, raiščio trūkimas. Dažnai skausmą sukelia kelio girnelės problemos. Kelio traumos būdingos ne tik bėgikams, bet ir plaukikams, dviratininkams, step aerobikos šokėjams, futbolo, krepšinio, tinklinio žaidėjams.

Kelio traumos prevencijai rekomenduojama atidžiai rinktis sportinę avalynę, bėgant rinktis minkštą dangos paviršių, stiprinti šlaunies atitraukėjus, sėdmenų raumenis, stengtis nepervargti. Jei kelio trauma įvyko, bent jau dvi dienas negalima sportuoti. Vėliau peržiūrėti savo treniruotės planą, jei reikia pakoreguoti, galima po treniruotės naudoti ledo kompresus.

2. Peties traumos

Peties traumos sudaro apie 20% sportinių traumų. Peties traumos aktualios teniso, plaukimo, svorių kėlimo, beisbolo ir tinklinio žaidėjams, bei visiems sportininkams, kurie atlieka daug rankos kėlimo virš galvos judesių. Viena iš peties traumos priežasčių - persitreniravimas, t.y. silpna rotatorių manžetė, kuri stabilizuoja peties sąnarį.

Peties traumos simptomai:

 • Skausmas
 • Sustingimas
 • Silpnumas sąnario srityje

Peties traumos prevencijai parenkami specialūs pratimai peties sąnariui, pakoreguojamas treniruočių krūvis ir eiga, stebima ar taisyklingai atliekami pratimai.

3. Kulkšnies sausgyslių ar raiščių patempimas

Kulkšnies sausgyslių trauma būdinga futbolo, ledo ritulio, krepšinio ir tinklinio žaidėjams. Sportininkai nuolat atlieka bėgimo, šuolių, staigių pasisukimų judesius. Gali įvykti ne tik sausgyslių ar raiščių patempimas, bet ir plyšimas.

Raiščių patempimo prevencijai rekomenduojami specialūs pratimai, teipavimas ar tam tikrų įtvarų nešiojimas. Po sausgyslių ar raiščių traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir traumuotos galūnės pakėlimas, bet ramybė neturėtų tęstis ilgiau nei 1 dieną. Reikia atsargiai atlikti judesius, kad pagerėtų kraujo cirkuliacija, sumažėtų tinimas ir traumos gijimas būtų greitesnis.

4. Tenisininko arba golfo žaidėjo alkūnė - lateralinis epikondilitas

Alkūnės pažeidimai sudaro 7% visų sportinių traumų. Tai sausgyslių uždegimas - sausgyslių, kurios pritvirtina dilbio tiesiamuosius raumenis prie alkūnės šoninio paviršiaus. Dažniausiai sausgyslių uždegimą sukelia tam tikri rutininiai, monotoniški rankos judesiai.

Alkūnės pažeidimų simptomai - skausmas alkūnės šoniniame paviršiuje. Tuo tarpu golfo žaidėjo alkūnė - tai dažniausiai vidinės alkūnės dalies skausmas. Gali skaudėti ir dilbio raumenis.

Alkūnės traumos prevencijai būtina atlikti dilbio raumenų stiprinimo pratimus. Kartais sportininkui rekomenduojama dėvėti specialų įtvarą. Iš karto po alkūnės traumos galioja ta pati taisyklė - ramybė, ledas, kinezioteipavimas ir pakelta traumuota galūnė.

5. Raumens patempimas

Raumenų patempimo traumų priežastys: nepakankamas apšilimas, nuovargis, lankstumo trūkumas. Dažniausiai patempiami pakinklio (sporto šakose kur bėgama, pvz. krepšinyje, futbole) ir blauzdos raumenys (būdinga vyresniems teniso žaidėjams).

Patempti pakinklio raumenys labai skausmingi ir dažniausiai atsiranda mėlynės. Priklausomai nuo sporto šakos, gali būti patemptos ir kitos raumenų grupės.

Raumenų patempimo traumų prevencija - tai tinkami tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, nesportavimas pavargus ar blogai jaučiantis. Pagalba po traumos panaši kaip jau anksčiau minėta: poilsis, ledas, kinezioteipavimas, traumuotos galūnės pakėlimas, lengvas tempimas, specialūs medikamentai.

6. Apatinės nugaros dalies skausmas

Nors atrodo, kad apatinės nugaros dalies skausmas labiau būdingas sėdimą darbą ir viršsvorį turintiems žmonėms, bet nugaros traumą patiria ir bėgikai, golfo žaidėjai, dviratininkai, teniso ir krepšinio žaidėjai.

Nugaros skausmui yra ne viena priežastis: disko išvarža, nugaros spazmai, išialgija. Apatinės nugaros dalies skausmą bėgikams gali sukelti net nežymus kojų ilgio skirtumas.

Apatinės nugaros dalies pažeidimo prevencijai būtinas apšilimas prieš treniruotę. Diagnozavus disko išvaržą ar sėdmeninio nervo uždegimą, skiriamas gydymas, o staiga pasitempus raumenį ar suspazmavus, - ramybė, ledas, kinezioteipavimas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai. Jei nugaros skausmo priežastis - skirtingo ilgio kojos - reikalingi specialūs įdėkliukai į batus.

7. Antkaulio uždegimas - blauzdikaulio skausmas

Antkaulio uždegimas pasireiškia skausmu vidinėje blauzdos dalyje, nes vyksta uždegimas aplinkiniuose raumenyse. Trauma dažna žmonėms, kurie nepratę sportuoti, arba sportininkui per anksti padidintas treniruotės intensyvumas, arba bėgama ir šokinėjama ant kietos dangos paviršiaus.

Blauzdikaulio skausmo prevencijai rekomenduojama kokybiška avalynė, tempimo pratimai, palaipsniui didinamas treniruočių intensyvumas. Įvykus blauzdos traumai: ledas, tempimo pratimai ir specialūs medikamentai.

8. Kirkšnies patempimas

Kirkšnies patempimas - tai raumenų pritraukėjų, kurie išsidėstę tarsi vėduoklė viršutinėje šlaunies dalyje, patempimas. Dažniausiai kirkšnies patempimas įvyksta, kai greitai pakeičiama judėjimo kryptis, pvz. tokiose sporto šakose kaip ledo ritulys, krepšinis, futbolas ar tinklinis.

Kirkšnies patempimo simptomai:

 • Aštrus skausmas
 • Patinimas
 • Mėlynės vidinėje šlaunies dalyje

Siekiant išvengti kirkšnies traumos, rekomenduojami specialūs tempimo pratimai prieš treniruotes, taip pat pratimai stiprinantys kirkšnies raumenis. Iš karto po sportinės traumos - poilsis, ledas, kompresija (kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

9. Smegenų sukrėtimas

Traumos metu dėl staigaus, stipraus smūgio į galvą žmogaus smegenys gali būti pažeidžiamos tiesiogiai, taip pat dėl atatrankos į kaukolės kaulus ar kitas viduje esančias dalis.

Smegenų sukrėtimo simptomai:

 • Galvos skausmas
 • Regėjimo sutrikimas
 • Svaigimas
 • Sutrikusi pusiausvyra
 • Sutrikusi orientacija, sumišimas
 • Atminties sutrikimas
 • Ūžimas galvoje
 • Dėmesio koncentracijos sutrikimai
 • Pykinimas, vėmimas

Šią galvos traumą nebūtinai lydi sąmonės netekimas. Smegenų sutrenkimas būdingas futbolo, bokso, ledo ritulio, gimnastikos ir slidinėjimo sporto šakų atstovams. Nors daugelis sportininkų pilnai atsistato po traumos, tačiau jei trauma kartojasi vėl ir vėl, gali sukelti ilgalaikius sveikatos pakenkimus.

Smegenų sukrėtimo gydymo laikotarpiu rekomenduojamas poilsis ir atsisakymas bet kokio sportavimo.

10. Achilo sausgyslės uždegimas - tendinitas

Tendinitas - tai jungiančios blauzdos raumenis su kulnakauliu sausgyslės pažeidimas. Traumą sukelia sausgyslės patempimas. Achilo sausgyslės uždegimas būdingas bėgikams ir sportininkams, kurie atlieka bėgimo ar šuolių veiksmus.

Tendinito simptomai:

 • Skausmas
 • Patinimas
 • Apriboti judesiai

Tam, kad išvengti achilo sausgyslės uždegimo, rekomenduojami tempimo ir jėgos pratimai blauzdos raumenims. O iš karto po achilo traumos reikalingas poilsis, ledas, kompresija (teipavimas ar kinezioteipavimas) ir traumuotos galūnės pakėlimas.

Jokiu būdu negalima sugrįžti sportininkui prie įprasto treniruotės režimo, kol sausgyslės pažeidimas pilnai nesugijęs, kitaip tendinitas gali pereiti į chronišką būseną.

Traumos prevencija - apšilimas treniruotei - tempimo pratimai

sportinės traumos apšilimo tempimo pratimų treniruotės krūvio traumų prevencija sustiprina išvengti skausmo atsinaujinimoDaugelis sportinių traumų įvyksta dėl netinkamų, nepakankamų apšilimo ir tempimo pratimų, per greitai padidinus treniruočių krūvį. Todėl yra kur kas paprasčiau pasirūpinti traumų prevencija, negu vėliau kelias savaites ar mėnesius gydytis ir nesportuoti.

Traumų prevencijos pagrindas - tinkamas apšilimas prieš treniruotę, teisingai parinkti tempimo pratimai prieš ir po treniruotės, bei treniruotės krūvis atitinkantis sportininko fizinį pasiruošimą.

Norite sutaupyti laiko išvengdami reabilitacijos nuo sportinių traumų? Tempimo pratimai treniruotės apšilimui (personalinė pratimų programa)...

Kineziterapijos Info Centras - Natūralaus Gydymo Studija - Visos Teisės Turinys Saugomas © 2011-2015

Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Palanga | Druskininkai | Birštonas | Nida

kaulo judesio kinezioterapija atliekami reabilitacines reikalingas padeties iplisimu gimnastikos sedmeninio galima isnirimai begimo netekties trapecijos guma metodika irklavimas issigyde atitraukima patemtoms isvarzai dazniausiai kaire simptomai masazas pertempimas begiku tarp pazeidimo lastos kirksniu spaudziant galvos metodikos pykinimas suplokstejimas augimas atpalaiduojantis podyglinio sokant namu vandenyje desineje band apie nuo lupu ko kojyciu skausminga matrasas lazdomis santrauka greitas sportuoti naudoja patempiant tarpo rezekcija teniso plyse dali sportuot zastikaulio sedmens begiko pleistras antkaulis sausgysliu raktikauliui atskirti patemptus slidinejant zaideju gydoma slidineti ritulyje patirtos sportavimas kinezioteipavimas pirstams stiprint plisima testavimai tinklinyje deltinis lengvas uzpakalinis zmogaus sutrumpejes skolioze specialus siekiant nugarai pasitempimas blauzdikauli deltinio sanarys apsilimo krepsininku iplysimas astrus dubens tipai prie isitempe stiprus didysis nauda mityba pecio injekcijos fizioterapija kompresai fiziniai elektrodu beisbolas nesportavus sportininko krutinkaulis ciurnos taikyti koju gydytojas pasitempima traumatizmas sedmenis kuna tempimas patines sanari mergaitems knygos receptoriai supraspinatus spranda juostele disko sutrikimus koreguojantys disbalansas gydimas nuplises uzdegima priekineje isgydyti nugaroje raumenio isvarzos ritulio rankoms treniruotes patempimai apatine thera mankstinimas epikondilito naudoti apatiniai darbas priezastys sedmenu trukimo menties sanariniu svarmenys peciai saku audiniai patiria masazavimas kakle teipavimas uzpakalinio chroniskas fiziologija virsutine antkaulio taisyklingas komentarai koregavimo sustiprina skausmai petyje pilvo kelieniu podyglinis reiksme maratono krepsinyje ciurna po sportine masazuoti achilas kirksnyje sveikam operaciju petims teipas chirurginio desinio pazeisti tendinoze sumusto pagal sokejas sokejams tendinitas kaula sportines masazu aprasymas slaunyse reabilitaciniai dilbis krepsinis desiniame dalyje achilo sportininkas patempta lanko raisciams riesus achilu ritulys pramankstos ledas foto pakinklyje kinezi mente apibrezimas atliekant ir mankstintis sedmeninis trauka krutines sportui taikymas pritraukeju reabilitacijos itrukimas gimnastas teipuoti funkcijos platusis moterims mazinimas namuose elektros virsutinis sokejo elektrostimuliacija skaidula raumuo nestiprus kulnas desini budingi sportiniu dalis palempimas skausmui poveikis patempto senyvu itrukimai patemtai patemptas mazas anatomija suzalojami traumu blauzdikaulio sanario mazojo kelis gali krutine ilgai ant alkunei kurie fiziologine su zaisti pradzia pakinkliai dalies peciu funkcija limfmazgis masaziste suzalojimai galuniu plysimo kelienio kuriuos isnirimo sudaro golfo lyno kaulai gydant stabilizuojantys pazeidimu pdf plisimas judesiai kuri pirmoji atsispaudimai patemti sausgysles uzdegimu auga kojose ilgalaikis pozymiai maudimas jos svori dviratininku raumeni centrai indikacijos vaizdai kirksnu girneles antagonistas raktikaulis sugristi lankas elastine futbolui i reabilitacinis reguliuojancios blauzdoms kulturizmas jegos 20 puse raisciai audinys kune suoli tinimo kineziterapija jungianti ar melyne patempimui prisitraukimai lupos alkuniu sunkiam sanariai skausmu kinezioteipu dazniau peciui uzimas begant sumusta epikondilitui slanksteliai dirba postizometrine sukretimas masaza bokso trukimas kinesiotaping segmentai kada sumazinti antkauliu major patemto sausgyslei geriausi geri raktikauliai ilgio kaip tenisininku vaiku truko trauminis plisimo sokiai silpnas tinimas kineziterapijos menciu skirtingo patempimu apkraunamas profilaktika alkunems kirksnims kirksnis slidinejimui injekcija tai programa uzdegimui patempimo sona pomentinio ranka trauma kupra stabilizuoja itvara gristi blauzda del stiprinimas treniruociu kairiojo pagrindines iplisimas kulksnies gyjimo lateraliniam kinematine planas batu aerobikoje operacija atsistatymas link blauzdu korekcija sprando treniruoti sunkaus peties istyrimas tolimesnis patologijos specialiu vaistai treniruote pleistrais jega zaidejo kompresinis kruvio potraumine maratonas prisitraukimu pagalba vidinis krutinkaulio pasirinkti sportinio pirsto krepsini per stuburui padeda raumenys desine gydomas sedmenyse kaulas raiscio stabilizacija naudojami sportininkui rotatoriu skauda stabilizavimui naujagimiu raistis prevencijai krepsinio slaunis zasto mentes reikia ka futbolas pratimai begime issigydziau pakenkimas patemtos patemptu lateralinio girnele vaikams pazeista saaugom raumenu begiojant korekcijos grandine fasciju kojos lyg suolis truki pasitempus trapecinis patemtas antkauliai dilbio greiciau menisko patinimas kinezioteipavimo kelimo slidinejimo apvaliojo lateralinis aktyvumas metu plaukiku proceduros tinklininku sergant traumai organai rankos peciams kelimas sportininkams rachitas budai atstatyti atletams saves fizinis jegai futbole plysusios patemptos zmoniu regos vidurinysis krepsininkui nugaros aerobika persitreniravimas pagerina plyso stipriai krepsininkai laikas pakinklio virsdyglinis pakinkliu osteoporozes gydomosios technika skausmas traumuotam alkune raumeniui stabilizavimo smegenu plysimas atvedimai issigydyti pectoralis slaunies sportinei puseje silpnumas niezulys pasitaikancios pazeistas reabilitacijai gumom masazo nervo pratimus mechanizmas kursai gydyt kairi sedimo o rachito skausma skiriama sumusimas rieso sonkaulio juosmens pabaiga pratimais kamuoliu limfos virs kokie vidine reabilitacija kaulu virsdyglinio gijimo spa sveikata paaugliams trapecija avalyne tempimo elektro pazeidus dviratininko apatinis veikla mentems zaidimo fitnesas kineziterapines sokejos kirksnys nusilpe savaites dazniausios uz trapeciniu suspaudimas treniravimui limfmazgiu kirksnies supermamos kelimui sveika ciurnu peti melynes sirdies pakinklius atstatymui vidineje siauliai vandens operuoti holistika kineziterapeutui daliu nori raumenims veikloje atstatymas juosta fizioterapijos daliai svarmenimis apsilimas kruties treniruoklyje pasportavus abduktoriai raisciuose odoje juostos pasekmes krutinei testavimas atsistatymo tinsta taisyklingai sportiniai varzybos treniravimas blauzdikaulis uzklijuoti esant dantytasis kulturizmo isgydymas begikas trapecinio plysusio kulna slanksteliams greitesnis infraspinatus kodel sanariams patemta saleje gydo jei tendinozes truksta sportavimo sveikesniems sportininku petys tenisas taisyklingi plysta vaiko ranku epikondilitas kineziterapeutas apatiniu reabilitacijoje plysimai atsistatymui plysusius malleolus ivykti sanarius sporta mazasis vidines traumatizmo pratinai sokejoms trukusio medikamentu procesas plyses reikalinga pavojinga poveikio raumenine silpniems blauzdose traumuoti isvengti uzpakalines tiesiamuju sutrenkimas wiki pakinklis kulksnis namus mankstai daryt masazai srityje testavimo sanariu kelio deltini buti isnirimas trukes negydomi baseinas spazmai itrukimo traumos sedejimo suzalojimas kinezioteipa keliu sonu patempti smugio gydytis terapinis atgal terapiniai pazeidimas isisenejusi vaikai gerinimo boksas raisti blauzdai tinklinio alkunes iplysimo kirksni nestumo ne kineziterapinis slaunu paralyzius gydomoji greiciausia sprandui baseino bokse prevencijos sporte kur teisingas nugara apvalusis traumas nuotraukos raumens patikra aprasymai pirma procesai apatines sedmenine tonusa sporto sumusima isvarza darzelyje kauliuko plysimu masazistes trauminio gydyti isisenejes skaidulu atrofuoti atrofijai antagonistai riesas stiprinti raumenis dvigalvio sportas plysus peda skliautas skliauta siaurai slidinejimas pleistrai dviratininkams vikipedija manzete atitraukejai trukis normos ligomis patempimus jungiamasis futbolininku raktikaulio sausgysle patempimas raisciam suzalojimu itvaru sono video epikondilita itvarai metodikas begimas krepsininkams step pries mentis atstatimui uzdegimas schauermano tenisininko baseine greitai traumuota kudikiui kas meniskas begiojimas sanarinio koki begikams virsutines lateraliniai daryti gydymo krutu elektrostimuliacijos padidejimas ledu koja kulturizme geriausiai virsutiniu galunes liga dilbi slanksteliu liemenes is patempus klubo menteje kaklo yra atrofija rombinis futbolininkams maratona prevencija mazu trukusios kineziterapiniai slankstelis futbolo kuo atletai padetys pratimas kiti budus veiksmingas kai klasikinis tinklinis achilui pagalves plauciu istinusi sausgyslems namie mankstinti skausmams segmentavimas kulturistams jungiamuju stimuliacija mazeja beisbolininku menisku galina siela kokius riese grizti tuberkuliozes pazeidimai efektyvumas laikotarpis turint jeigu pratimu gydytojai teres kirksnio isvarzu plokstumos letinis sanarines itaka ju greitam isnirimu rombiniai skausmo naturaliai vaikui sportinis trapecijai didinimas apatinio sportineje keliant sokeju kandell salia galvoje kulno isnyrimas aromaterapija raisciu tinima pasikartoja fascijos atlieka lateralis dviratininkas pertemti knyga sumusimo soninis suzeidimai plysima petinio svorio relaksacija mankstos aukstyn gydomos veido koks itrukima svarbus nykstys amplitudes kulturistas daznai uzdegimo atstatymo kuno antkaulius kokia isiseneje pvz tenise operacijos plysusi vaizdas ledo efektyvus manksta ciurnai juosmeniniams stiprinimo kompresas pertempti sedint be raiscius gydymas teisingai sudeginimas blauzdos stanga itvaras sonkauliu alkunem patemtu soniniu judesiu kojoms kirksnyse limfmazgiai sonkauliai pedos kokios sportininkai skliautai patempima alkuneje arciau silpni meniskui stuburo gijimas medziaga mentimi pecius